header-photo

یاشاسین آذربایجان، یاشاسین میرحسین: افتخار می کنیم که رییس جمهور قانونی ایران فرزند با غیرت آذربایجان است

ایستادگی مردانه و جان برکفی صادقانه ی رییس جمهور قانونی ایران میرحسین موسوی، این فرزند نجیب و پردل
 آذربایجان، در دفاع از حق مردم  باز ثابت کرد که هموطنان ترک ما همچنان در دفاع از حقیقت پیشگام بودن و دلیری اشان را به رخ تاریخ می کشند. برای همین بود که اخوان ثالث از میان تمام خوبی ها بزرگی، فرهی و پیشگام خطر بودن را برای این نازپرورده ی خاک ایران برگزید. 

ز پوچ جهان هيچ اگر دوست دارم
ترا، ای کهن بوم و بر دوست دارم
ترا، ای کهن پير جاويد برنا
ترا دوست دارم، اگر دوست دارم
ترا، ای گرانمايه، ديرينه ايران
ترا ای گرامی گهر دوست دارم
.....
فری آذر آبادگان بزرگت
 من آن پيشگام خطر دوست دارم

 بنابراین عجیب نیست که کودتاچیان هیچگاه نمی خواهند ترک بودن و آذربایجانی بودن رییس جمهور قانونی و منتخب مردم ایران را یادآوری کنند. چرا که بار دیگر یک دلاور خطه ی آذربایجان جلودار مبارزه با ستم و دروغ است. کسی که هم درد میهن دارد و هم درد عقیده و هم درد سربلندی تمام ایرانیان. تنها مقایسه ی این دو عکس  همه چیز را نشان می دهد» یکی قبل از انتخابات و به استقبال از مهندس میرحسین موسوی فرزند سرافراز آذربایجان در خانه ی خود گرفته شده و دومی نشانگر حضور احمدی نژاد (رییس دولت کودتا) در تبریز بعد از کودتای انتخاباتی با بسیج و تطمیع مزد بگیران خود و تعطیلی مدارس است.

برای همین است که با صدای بلند باید داد زد که یاشاسین آذربایجان و یاشاسین میرحسین هر دو در واقع یک شعار هستند. تاریخ ایران باز دارد از آذربایجان ورق می خورد.

در زیر برخی شعارهای دیگری که دوستان سبز آذربایجانی ساخته اند تقدیم می شود.

آذربایجان اویاخده... یاشیل لارا دایاخده( آذرباییجان بیدار است، تکیه گاه سبزهاست است.) // ندا باجیم راحات یات....آذرباییجان اویاخدی ( خواهرم ندا راحت بخواب، آذرباییجان بیدار است) // ندا باجیم راحات یات....هموطنون اویاخدی (خواهرم ندا راحت بخواب، هموطن بیدار است) // سو، چُرَک باهادِه... ایرانیین اورکی یاراده( نون و آب گرونه، دل ایرانی پر خونه) // هارای هارای تبریزدی لر .... یزیدی لر قان توکدی لر ( آهای تبریزی ها، یزید ی ها خون بی گناهان را ریختند).  هیهات ای جماعت......ایگیت لر دار باشیندا ( هیهات ای جماعت، جوانان بر سر دار هستن) نکته : ترجمه به فارسی، بصورت گرته برداری نمیباشد.

رسانه شماییـــــــــــــــــــــــد لطفا این نوشته را برای دیگران هم بفرستید
حرف حساب ف-ی-ل-ت-ر است از دیگران بخواهید از اینجــــــــــــا مشترک شوند


10 comments:
ناشناس

گفت...

آقای آذربایجانی نقش شما در این جنبش چه بوده همیشه خودتان راتافته جدا بافته میدانستید چه
فعالیتی کردهاید دلیل نمیشه آقای موسوی آذری
است شمانیز حجتتان به ایران تمام است دست از این
نژاد پرستیتان بردارید ویک مقدار وطن پرست باشید
میدانم ÷ذاشته اید که در این آشفته بازار از آب ÷ل آلود ماهی ÷رفته واعلام خود مختاری کنید.

حسن

گفت...

آقا بو شعارلارین کی اصلا آهنگی یوخدور
اوندان سونرا
من فیکر ائله میره م 5-6 تورکو شعار طرح ائتمه کله تورک لر اعتراض لاری قاتیلسینلار
بونا اساسی ایش لر لازیم دیر
اولی بودور کی میر حسین و جنبش سبز اونلارین حقوق لارین رسمیته تانیسین

ناشناس

گفت...

Yashasen Azarbayejan yashasen Kurdestan Yashasen Balouchestan Yashasen Khozestan Yashasen hameh Iran

bahareh

گفت...

ايا اقوام ترک نميتوانند کلي تر نگاه کنند؟مثلا قبل از اينکه ترک باشند،ازادي خواه باشند؟اگر ترکها به مطالبتشان به طور خاص دست پيدا کنند،يعني مي خواهند اقوام کرد را تنها بگذارند؟واقعا دلم مي خواهد بدانم،اگر بعضي از ما به مطالبات خودمان رسيديم،ديگه هيچي برايمان مهم نيست؟مثل مردها که رنج زنها برايشان مهم نيست؟

ناشناس

گفت...

هرچند خیلی دیر بود اما به جا بود.
فقط خواهشا فقط حمایت نمادین و به صورت ابزاری نباشه. بلکه صمیمانه باید آغوش خود را به روی سایر اقوام بگشاییم.
نمیدونید چقدر خوشحالم نه به خاطر اینکه با این کار هم وطن های اذری هم در تظاهرات ضد ظلم شرکت می کنند برای اینکه داریم با اونها به تفاهم میرسیم هرچند در تظاهرات شرکت نکنن.

ناشناس

گفت...

Ma dar Iran tork nadarim, azarbayejani darim.

ناشناس

گفت...

Azar= atash az avestast= Dar farsi azabayejan ya azar abadegan = mahale negahdari atash. Zendeh baad azarayejan ya mahale negahdari/setayesh atash. Azar turki Nist Avestaeist Iranist Farsist. Azar zabane koh neshinan nist. Zendeh bad azar bayejan zendeh bad Iraniane aziri

مبارز سبز

گفت...

سلام
اگه میشه می خواستم نبادل لینک کنیم
سایت من اینه
http://mowjcamp-khatshekan.blogspot.com/
از طرف مبارز سبز

mohammad hossein

گفت...

سلام گفتند صانع ژاله نبود بلکه ژاله صانع بود هرچه بود برادر بسیجی‌ بود و خونش در راه اسلام ریخته شد نه در راه آقای احمدی نژاد هم خودم بسیجی‌ هستم وهم دو تا پسرهام بسیجی‌ هستند ما اگر مثل صانع در تظاهرات شرکت می‌کنیم ما علیه اسلام و ولایت فقیه نیستیم ما آقای احمدی‌نژاد را قبول نداریم ما انرژی هسته‌ای را دوست داریم ولی‌ گرسنگی را بخاطر انرژی هسته‌ای دوستنداریم مردم مصر تونس سعودی و غیره اسلام را دوست دارند ولی رئیس‌ جمهور ی که رفاهه مردم را نمیخواهد دوست نداشتند .

mojtaba mostafavi

گفت...

سلام ، رهبر عزیز حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمودند آزادی سخن و تظاهرات برای مصر ییها و تونسیها و همچنین مردم لیبی حلال است ، فقط می‌خواهم بپرسم آیا این آزادی فقط برای سنی هاست یا برای شیعیان هم هست ؟ چیزی که خیلی واضح است اینکه کشتن مسلمآنانی‌ که فقط آزادی حقیقی میخواهند دوباره مد شده ، چه در خارج و چه در مملکت خودمآن.
Blog Widget by LinkWithin