header-photo

ظاهر و باطن شهر مقدس قم

قم ام القرای اسلام و مرکز فقاهت تشیع و پایتخت مذهبی ایران است. مسجد جمکرانش هم به تازگی شده است پاتوق عریضه نوشتن به امام زمان و معجزات هزاره ی سوم تولید کردن. تلاش همه مسئولان هم این بوده تا انواع توجه ها را به این شهر داشته باشند و البته چهره ی این شهر را مقدس و اسلامی نگاه دارند. ولی چون «عشق به زور و مهر به چمبه نمی شه» این تلاش ها همه ظاهری است و چون عملا به قیمت انکار و سرکوب نیاز های انسانی تمام شده است مراجعه به فعالیت اینترنتی این شهر واقعیت دیگری را نشان می دهد که شاید برای عبرت بینان پیامی داشته باشد.

آیا این تصادفی است که سابقه ی جستجوی کلمات مربوط به جنسیت و جنس مخالف در گوگل، شهر مقدس قم را در صدر تمام شهرهای ایران نشان می دهد؟ تا کی می خواهیم با سرکوب غرایز و خواست های طبیعی و سرپوش گذاشتن و سرکوب کردن آنها دنیا را به ا مید بهشت برای جوانانمان جهنم کنیم؟ تلخ تر این که این جستجو ها نیز نتیجه بهداشتی و درمانی یی ندارند و چه بسا چیزی جز حس گناه به جا نگذارد.

در زیر لیستی از کلماتی که در آنها شهر قم در صدر شهر های ایران آمده قرار می دهم. جالب است که در تمام این موارد، تهران که از آزادی اجتماعی بیشتری برخوردار است جز در یک مورد درلیست دیده نمی شود.

1. دوست دختر
2. مورد دوم
3. مورد سوم
4. مورد چهارم
5. مورد پنجم
6. مورد ششم
7. مورد هفتم
8. مورد هشتم
9. مورد نهم
10. مورد دهم

یادآوری: چون این لیست ممکن است در آینده تغییر کند و عکس گرفتن از همه ی اینها چندان راحت نیست لطفا در نظر داشته باشید که این داده ها در زمان ارسال پست صادق است.ء


4 comments:
�����

گفت...

��� �ی���� ����ی 60 ��������� ����� ���� � ���� ��ی ���� � ȍ� ������� ���ی ��ی����!... ���� ���� ��� �� ی ݘ� � И��� ��ی����.

Mani

گفت...

نکته جالبی اشاره کردید من قبلا این موضوع را مطرح کردم و جالب اینجاست
که بیشتر از همه جا دنبال خر هم بودند

پست مرا ببینید
البته این وبلاک قبلی من هستش و من شما را به وبلاگ جدیدم اضافه کردم

pajoohande

گفت...

واقعا پست جالبی بود. خیلی هوشمندانه و با نکته بینی نوشته شده

Julian's blog

گفت...

Hi there:
Thought you would enjoy to read your quote in my blog post this morning...
Go to: www.ijulian.blogspot.com
Best wishes!
Julian
Blog Widget by LinkWithin