header-photo

از "حصار در حصار" و "توبه نصوح" تا پست از یزید و شمر خواندن علی خامنه ای


محسن مخملباف آشنای ایران و جهان است. کسی است که "حصار در حصار"ش محبوب آیت الله خمینی  بود و فیلم های انقلابی-عقیدتی اش در دهه ی شصت پرچم افتخار هنری جمهوری اسلامی شد (توبه نصوح، استعاذه، بایکوت، بایسیکل ران، دستفروش ..). با فیلم "عروسی خوبان" ولی جهره ی دیگری از او دیده شد: ستم ستیزی بی مصلحت. "نوبت عاشقی" آغاز قهر جمهوری اسلامی با هنرمند خود تربیت کرده اش بود و از آن به بعد تا به امروز آن قهر تبدیل به خشم و کینه شده است. او مدتی است که جلای وطن کرده و بعد از کودتای 23 خرداد تمام قد به دفاع از حقوق مردم برخواسته و به صورت غیررسمی سخنگویی جنبش سبز در خارج کشور را به عهده گرفته است. وی بعد از خون ریزی یزیدانه ی عزاداران در روز عاشورا نامه ای به علی خامنه ای نوشته که هم محتوای آن  خواندنی و هم میزان سقوط ارزش ها در جمهوری اسلامی را نشان می دهد که پرورده اش امروز علی خامنه ای را پست تر از یزید می داند و ولایت فقیه را مایه ی فساد و گناه. متن نامه او و فیلم خواندن نامه با صدای خودش در زیر می آید.
-------------------------------------------------

ای يزيد! تو را از تخت‌ات به زير می‌کشيم!

خامنه ای! ای پست تر از يزيد تو برنده شدی، اکنون ديگر يزيد نفر اول نيست که در عاشورا آدم کشت، تو از او بردی. حالا از خودم ناراضی ام که در ۱۷ سالگی با شاه جنگيدم. او وقتی ديد مردم او را نمی خواهند، کشور را گذاشت و رفت. اما تو ايستاده ای تا همه از ايران بروند.

خامنه ای! ای پست تر از يزيد مقاومت کن. بيشتر آدم بکش. بيشتر تجاوز کن. می خواستی احمدی نژاد را نجات بدهی، خودت از دست رفتی. می خواهی خودت را نجات بدهی، اصل ولايت فقيه را از بين بردی. دست مريزاد. لطفا باز هم مقاومت کن تا ما باز هم بيشتر به دست آوريم.

خامنه ای! ای پست تر از يزيد غرور و نخوت ترا همه می دانستند، اما حسادتت را کمتر کسی می دانست. تو منتظری را کشتی و خودت بر پيکر شهيد او بر بلندای دستان مردم حسودی کردی.

خامنه ای! ای پست تر از شمر تو منتظری نيستی که به قدرت نه گفت تا انسان بماند و محبوب مردم شد و رفت. تو خمينی نيستی که شاه را بيرون کرد و برای چند سال محبوب مردم شد و رفت. تو حتی برای نجات خودت در روز تاسوعا با مزدوران خودت به خانه خمينی حمله کردی. تو حتی شاه نيستی که وقتی دانست مردم او را نمی خواهند سلطنت و کشور را گذاشت و رفت تا مردم بدانند روزهای بدتری در انتظار آن هاست. تو فقط يزيدی. چون تنها تو در عاشورا آدم می کشی.

خامنه ای! ای پست تر از خولی ما تو را به زير می کشيم، با اصل ولايت فقيه ات. ولايت فقيه جامه آلوده ای است که حتی اگر نعوذبالله خدا به تن کند، هستی کن فيکون می شود.

خامنه ای ما ترا به زير می کشيم از تخت حکومت ات. نه، ما ترا بالا می کشيم از چاه صدامی ات و نور به صورتت می اندازيم اما نه با چراغ قوه ای که در دست يک سرباز آمريکايی است. اين نور از مشعل يک دانشجوست که ترا از عمق چاه ترس ات بيرون کشيده. آن دانشجو اما ترا نمی کشد. او ترا در عاشورای بعدی در بين دسته عزاداران حسينی رها می کند تا مردم با چشمان حيرت زده خود ببينند تنهايی يزيد را.

خامنه ای! ای يزيد! در هفتم و چهلم شهدای عاشورای امسال ترا از تخت ات به زير می کشيم.

خامنه ای! ای پست تر از پستی...
محسن مخملباف
عاشورای ۱۳۸


رسانه شماییـــــــــــــــــــــــد لطفا این نوشته را برای دیگران هم بفرستید

حرف حساب ف-ی-ل-ت-ر است از دیگران بخواهید از اینجــــــــــــا مشترک شوند


2 comments:
ناشناس

گفت...

با سلام و درود بر جانباختگان راه آزادی،

سلام دوست عزیز، چون متاسفانه شخصاً در "بالاترین" عضو نیستم از شما خواهشی دارم؛ باید هوشیار بود، رژیم وارد مرحله بعدی شده و در حال سازماندهی و زمینه چینی‌ برای سرکوب وسیع مخالفان، اعدام معترضین و همچنین دستگیری چهره های مبارزه هستند، جای تعجب زیاد دارد که در "بالاترین" هیچ بحثی‌ از اعتصابات و همچنین عکس‌العمل در برابر نمایش فردای کودتاچیان و بطور کلّ قدم‌ها و حرکت های بعدی، مطرح نیست.فرصت را اصلا نباید از دست داد و به هیچ شکل نباید مسامحه کرد و بیکار نشست. خواهش می‌کنم از شما در صورت مقدور بودن، این موضوع را هر چه زودتر مطرح کنید و به بحث بگذارید!

با تشکر از شما و به امید بهار روشنی!

همدرد

mojtabahojatoleslami@hotmail.com

گفت...

سلام، این پاسدارها اگر به فرزندهای خود پاسدارها رحم نمیکنند چطور میخواهند به مردم و فرزندهاشون رحم کنند. لطفا این کلیپ را تماشا کنید. هردو مجری حکم اعدام هستند و هر دو معتقدند حکم خدا را اجرا میکنند.


http://www.youtube.com/watch?v=3zvCBigONhg
Blog Widget by LinkWithin